Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   originální samolepky Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na obrázky DraGIF.cz

Válka mezi Ruskem a Japonskem?
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.

Zpravodajové ve Vladivostoku hlásí zvýšenou aktivitu ruského námořnictva. Čeká svět ozbrojený konflikt mezi Ruskem a Japonskem? Více v historickém článku z roku 1904.


V ruském přístavě Vladivostoku.

Přese všecky dementující zprávy o stavu věcí na asijském východě obě súčastněné velmoci, totiž Rusko i Japansko, stále a horečně zbrojí a jak poslední telegramy svědčí, ruští i japanští jednatelé předstihují se navzájem v zakupování uhlí v Anglii pro počátek nového roku.

Rusko kromě toho soustřeďuje státe ve svých asijských přístavech námořní moc. Přístav města Vladivostoku, jak náš obrázek ukazuje, hemží se takořka námořními obrněnci všech velikostí. Leč to jest jen část ruských sil, určených pro asijský východ.

Snad již dny nejbližší přinesou rozřešení této nejnovější sporné otázky dvou mocností na nejzazším východě.

Debata k článku 'Válka mezi Ruskem a Japonskem?'
originální zdroj, ze kterého tento historický článek pochází:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.


datum digitalizace a zveřejnění historického článku na internetu:
27. ledna 2018ReklamaHledání

 

Facebook

ReklamaVšechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690XNaše další projekty: