Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

První řiditelné vzducholodě
původně vyšlo: Rozkět 1908, autor neuveden.

Jméno hraběte Zeppelina je známé dodnes, vzducholodě se ale stavěly i mimo Německo. Ve Francii například vzduchoplavba přinesla vtipnou, i když asi nepříjemnou nehodu.


Řiditelné vzducholodi

Řiditelné vzducholodi hr. Zeppelina předvádí náš obrázek. Zbudovali vzducholoď, kterou by bylo možno říditi a určovati jí směr plavby vzdor proudům vzduchu, stavějícím se jí na odpor, bylo vždy ideálem člověčenstva.

Tentokráte přiblížilo se více myslitelů vytčenému svému ideálu, a vzducholoď hr. Zeppelina byla jednou z prvých, které se podařilo vzlétnouti a dáti se směrem, který jí byl vytčen.

Současně však vynořily se vzducholodi ve Francii, Německu a Anglii, jichž použily vojenské správy zmíněných států ku svých účelům.

Francouzům stala se při tom ta nehoda, že jedna taková vzducholoď jménem »Patrie« ulétla jim přímo do rukou jejich politických nepřátel.původ historického článku:
Rozkět 1908, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. ledna 2018Debata k článku 'První řiditelné vzducholodě'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.