Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Elektromobil jako historická sanitka
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.

Elektromobily nejsou taková novinka, jak si mnoho lidí myslí. Už v roce 1902 jste mohli v ulicích New Yorku potkat zajímavý elektrický sanitní vůz, který popisuje náš historický článek.


Elektrický automobil pro dopravu nemocných.

Moderní sport automobilu počíná se vžívati a sloužiti také již nikoli pouhému ztřeštěnému závodění, ale vážnějším, blahodárnějším účelům.

Nejnověji sestrojen v Novém Yorku zvláštní elektrický automobil pro dopravu nemocných, jenž se znamenitě osvědčil.

Obě postranní stěny vozu možno mžikem rozložití, takže lze nosítka s nemocným zcela pohodlně a klidně dovnitř vstrčiti. Vůz jest tak široký, že stačí vedle nemocného i pro lékaře neb opatrovníka.

V předu jsou dvéře, jimiž možno vcházeti, okna a ventilace nalézají se ve stropě. V noci jest osvětlení vozu elektrické; za hnací sílu slouží akkumulátor, umístěný na zadní ose, batterie elektrická jest ve velké dřevěné skříni pod vozem.

Vůz spočívá ovšem i na výborných pérách a kola opatřena jsou pneumatikou, takže každé otřásání zamezeno jest naprosto.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
19. ledna 2018

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým může oslovit statisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Elektromobil jako historická sanitka'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.