Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Inspirace pro moderní bydlení

původně vyšlo: Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autorka —oja.
Bydlíte rádi moderně a podle nejnovějších designových trendů? Přinášíme vám inspiraci moderního bytového designu do obýváku i do kuchyně.


Moderní byt pro moderního člověka

Prvni obrázek jest ideálně zařízená kuchyně — výtvor německé architektky Grete Lihotzky, známý pod názvem Frankfurtská kuchyně. Prohládněte si jí dobře (obr 1.).

Pod ní jest detail naší české kuchyně, zařízené podle nejnovějších zásad účetnosti a praktičnosti (obr 2.).

Svaz československého díla sdružuje ve svém středu moderní umělce a výrobce všeho, co zapadá do moderní bytové kultury. Tak vyfotografované batiky a textilie obr. 3 jsou z umělec. dílen pí Svačinové-Felixové.

Klubovní nábytek na spodním obrázku test podle návrhu arch Vlastimila Hofmana a arch. Honzíka. Budil pozornost na Výstavě soudobé kultury v Brně.

Vpravo nahoře detail: dvě vásy z téhož interiéru, a nad nimi prostřený stolek pro dvě osoby a ještě praktický jídelní stolek servírovací (od fy Neff). To vše spadá do komfortu moderního člověka.

Neškodí, když se alespoň díváním účastíme.


Původní zdroj historického článku:
Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autorka —oja.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. ledna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Inspirace pro moderní bydlení


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: