Ženy a cigarety

původně vyšlo: Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autorka Vlasta.
Co si myslíte o ženách, které kouří cigarety? Zdá se vám to sexy, nebo je to jen nezdravý zlozvyk? Přinášíme vám zajímavý názor na ženy s cigaretou z roku 1929.


Ženám, které kouří.

Viděti ženu, která kouří, není v posledních letech zjevem neobvyklým a pomalu nás to ani nepřekvapí — spíše bude se zdát leckomu podivným, viděti moderní ženu nekouřící.

Kouří-li ženy z potřeby nebo snad z touhy po originalitě či z touhy po požitku, kterého jim kouření může poskytnouti — těžko říci. Jen jedno by si měly kouřící ženy uvědomiti: zda jejich organismus neutrpí kouřením a nebude-li míti nikotin vliv i na výraz jejich ženskosti.

Tímto thematem zabýval se před Časem vynikající německý gynekolog dr. Hofstätter ve své knize, kterou před málo léty v Německu vydal. Pojednává v ní o kouření, jež má zhoubný vliv zejména na jemnost a krásu ženy.

Uvádí, že ženy, které kouří, nejen že počínají předčasně stárnouti, ale celý obličej prodělává určitou změnu. Pleť se stává drsnou, nos poněkud více vystoupí, ústa dostanou zlý výraz, dolní ret počne vystupovati a tím přesahovati ret horní, oči pozbývají lesku atd. — takže je zřejmý silně účinkující vliv nikotinu na výraz ženy, který spíše zmužní.

Je-li tomu skutečně tak, jak dr. Hofstätter ve své knize uvádí, bylo by záhodno, aby všechny moderní ženy zanechaly cigaret a ponechaly kouření mužům.


Původní zdroj historického článku:
Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autorka Vlasta.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
4. ledna 2018


Diskuze k článku „Ženy a cigarety“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.