Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Tetování - překvapivá móda dam ze začátku minulého století

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.
Přinášíme vám ukázky a popisy tetování, kterými si nechávaly zdobit svá těla dámy z vyšší společnosti v roce 1903.


Nová móda dámská - tetování.

Móda je damám celého světa všemohoucí bohyní. Před několika lety ještě vyvolávalo na rtech čtenářů upřímný úsměv při čtení cestopisu líčení některého badatele jak ženy i muži divokých národů se krášlí.

Z toaletních vymožeností divokých národů v mnoha případech stojí na místě prvém tetování; bolestná a zdlouhavá operace, vyžadující nesmírné trpělivosti. Nyní tetování nalezlo si cestu i do zemí kulturních.

Tato móda začala nejdříve v Americe. Za Amerikou následuje již Anglie. Výstřední dámy americké považují za záležitost své »cti« dáti se tetovati. Ovšem, že všude vnikající pokrok zmocnil se i tetování a methodu původně zdlouhavou a bolestnou urychlil a učinil méně bolestnější.

Fotogalerie k článkuNová móda dámská - tetování. - klikněte pro zobrazení detailuNová móda dámská - tetování. - klikněte pro zobrazení detailuNová móda dámská - tetování. - klikněte pro zobrazení detailu

Hojení ran trvá však stejně dlouho, jako jest tomu na Malajských ostrovech a jinde. Americké bohaté emancipantky dávají se tetovati nejvíce na rameni a na prsou. Na rameni bývá vytetován had, svinutý v monogram — snad z vděčnosti na památku prvého hada, který podle bible svedl — první Evu.

Na prsou motýl, květina, pavouk číhající v pavučině. Vše symbolické a roztomilé, k čemuž ovšem nutno předpokládati, že i dáma jest roztomilou.

Snad, kdo ví — snad není daleka doba, kdy i my uzříme v sálech na Žofíně takové obrázky na nejdražší přírodní kůži!...


Původní zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
19. prosince 2017


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Tetování - překvapivá móda dam ze začátku minulého století


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: