Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Tetování - překvapivá móda dam ze začátku minulého století
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

Přinášíme vám ukázky a popisy tetování, kterými si nechávaly zdobit svá těla dámy z vyšší společnosti v roce 1903.


Nová móda dámská - tetování.

Móda je damám celého světa všemohoucí bohyní. Před několika lety ještě vyvolávalo na rtech čtenářů upřímný úsměv při čtení cestopisu líčení některého badatele jak ženy i muži divokých národů se krášlí.

Z toaletních vymožeností divokých národů v mnoha případech stojí na místě prvém tetování; bolestná a zdlouhavá operace, vyžadující nesmírné trpělivosti. Nyní tetování nalezlo si cestu i do zemí kulturních.

Tato móda začala nejdříve v Americe. Za Amerikou následuje již Anglie. Výstřední dámy americké považují za záležitost své »cti« dáti se tetovati. Ovšem, že všude vnikající pokrok zmocnil se i tetování a methodu původně zdlouhavou a bolestnou urychlil a učinil méně bolestnější.

Fotogalerie k článkuNová móda dámská - tetování. - klikněte pro zobrazení detailuNová móda dámská - tetování. - klikněte pro zobrazení detailuNová móda dámská - tetování. - klikněte pro zobrazení detailu

Hojení ran trvá však stejně dlouho, jako jest tomu na Malajských ostrovech a jinde. Americké bohaté emancipantky dávají se tetovati nejvíce na rameni a na prsou. Na rameni bývá vytetován had, svinutý v monogram — snad z vděčnosti na památku prvého hada, který podle bible svedl — první Evu.

Na prsou motýl, květina, pavouk číhající v pavučině. Vše symbolické a roztomilé, k čemuž ovšem nutno předpokládati, že i dáma jest roztomilou.

Snad, kdo ví — snad není daleka doba, kdy i my uzříme v sálech na Žofíně takové obrázky na nejdražší přírodní kůži!...zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
19. prosince 2017

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým může oslovit statisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Tetování - překvapivá móda dam ze začátku minulého století '

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.