Léčba smrtelné nemoci elektřinou

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.
Tuberkulóza je velmi vážná nemoc, která v minulém století končila ve většině případů smrtí. Popíšeme vám jednu z nadějných metod léčení tuberkulózy pomocí elektrického proudu.


Nový sensační způsob léčení tuberkulosy elektřinou

Zvláštní sensační objev učiněn nedávno v Paříži na světovém kongresu lékařském: nové a úplné vyléčení i pokročilé tuberkulosy.

Francouzskému lékaři v městě New-Yorku žijícímu Crôttovi podařilo se pomocí statické elektřiny přenésti léky, tuberkulosní bacilly umrtvující, skrze pory lidské kůže přímo do chorého těla!

Léčení děje se v úžasně krátké době několika dní a neděl, podle velikosti nemoci. V první řadě vyslovovány pochybnosti, zdali možno způsobem takovým vůbec léky do těla dostati. Konány pokusy na zvířatech, které se úplně zdařily. V těle zabitých psů nalezeny látky, jichž dříve k léčení užito bylo.

Na obraze našem vidíme doktora Crôtta v jeho kabinetě. Nemocná sedí vedle elektrického stroje, od doktora Crôtta vynalezeného. Na prsou a zádech má obklady, nasycené zvláštním lékem antiseptickým. Proudem elektřiny na ně vedeným vniká lék přímo do chorého místa. Při operaci musí pacient vdýchávati v páru proměněný lék. Methoda tato vylučuje každé nebezpečí. Ano elektrický proud působí prý i na nervový systém pacientův velice osvěživě.

Dočkali bychom se tedy na prahu nového století vítězství ducha lidského nad tuberkulosou, touto strašnou metlou člověčenstva, a zvláště tříd nejchudších?!


Původní zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
13. prosince 2017


Diskuze k článku „Léčba smrtelné nemoci elektřinou“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Obchod.Bejvávalo.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.