Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Cholera zavlečená do Německa
původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.

Složitá mezinárodní situace vyústila v rozšíření extrémně nebezpečné nakažlivé nemoci na území Německa. Jak situaci řeší úřady?


Boj proti choleře

Strašlivý, každou válku provázející host — cholera, neváhal ani tentokráte po skončené válce rusko-japonské do Evropy zavítati.

Přešel Rus a nezastavil se ani v Německu, byv zavlečen ponejvíce voraři po Visle se plavícími. A bulletiny mluví už o stech onemocnělých a desítkách zemřelých.

Cholera je nemoc velice nakažlivá, která se dotykem sdílí, veliké epidemie tvoři, těžkými neduhy vnitřními se hlásí a velkou úmrtnost (50—53 procent onemocnělých) vykazuje. Vláda německá ovšem chopila se ihned rázných prostředků na vyhubení nákazy tak příšerné a zavedla přísnou karantenu, prohlídku přišlých a odloučení nemocí stižených.

Naše dva obrázky okazují nám cholerový barák, vystavěný pro nemocné v Köpenichu u Berlína a cholerovou komisi, která pluje člunem od lodi k lodi, od voru k voru a podrobuje zdravotní stav přibyvších cizinců přísnému pozorování.původ historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
3. prosince 2017Debata k článku 'Cholera zavlečená do Německa '
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.