Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Náklady na vystěhování se do USA

původně vyšlo: Epocha 1907, autor K. Černý.
Začátkem minulého století tisíce Čechů opustili svou zem a přestěhovali se do Ameriky. Článek z roku 1907 vám přiblíží, jaké náklady to znamenalo.


Jízdné do Ameriky.

Převoz z Hamburku do New York-u stojí ve III. třídě poštovního parníku Hambursko - Americké Linie 180 Mk, v mezipalubí jeho 146 až 150 Mk. Jízda z New York-u do San Franciska stojí ve III. tř. asi 320 K.

Vystěhovatelské úřady Spojených Států Severoamerických žádají, aby se každý cestující dříve než vystoupí na pevninu prokázal hotovými penězi, aby po jistou dobu svého příjezdu mohl býti z čeho živ.

Žádaný peníz závisí dle stavu a osobních poměrů cestujícího; obyčejně se vyžaduje, aby měl cestující na hotovosti nejméně asi 100—140 K.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1907, autor K. Černý.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. listopadu 2017


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Náklady na vystěhování se do USA


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: