Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   originální samolepky Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na obrázky DraGIF.cz

Konec úmorného loupání brambor
původně vyšlo: Šťastný domov 1916, autor neuveden.

Loupání brambor nebo ovoce patří asi k jedné z nejméně oblíbených činností v kuchyni. Článek z roku 1916 vám představuje užitečného pomocníka, který s tím dokázal hospodyňkám pomoci.


Loupací strojek

je vždy ještě málo hledán a vážen v naší kuchyni, ač by právě nyní měla se strojkům toho druhu věnovati větší pozornost, neboť dobrý strojek spoří pro nás nejen časem, ale i hmotou a výživnými látkami,

Čím tenčí je slupka, která se odstraňuje do odpadků, tím více živin a sice právě nejdůležitějších (vitaminů) zbývá oloupané dužnině.

A jak zdlouhavá a namahavá práce je loupání, to dobře pociťuje každá hospodyně, která musí oloupati větší množství plodů nebo hlíz. Při dnešní obtížné sháňce potravin se tak mnohý oběd tím neobyčejně zdrží nebo učiní nemožným.

V tomto oboru zjednal si v praksi nejlepší pověst a přízeň tuto vyobrazený loupací strojek »Unikum«, který zejména je určen pro větší, hromadnější potřebu, ať již se jedná o loupání jablek, hrušek a j. ovoce, nebo loupání bramborů za syrová.

Jako s každým strojem třeba se ovšem i s tímto zapracovati, ale také nutno strojek udržovati v bezvadné čistotě a hladkém chodu častějším namazáním. Jinak je chod tohoto strojku, díky dvojitému soukolí, lehký a rychlý a tím je i zaručena jeho rychlá výkonnost.původ historického článku:
Šťastný domov 1916, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
8. října 2017Debata k článku 'Konec úmorného loupání brambor '

Fotoarchiv

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690XNaše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.