Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   originální samolepky Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na obrázky DraGIF.cz

Konec úmorného loupání brambor (1916)
původně vyšlo: Šťastný domov 1916, autor neuveden.

Loupání brambor nebo ovoce patří asi k jedné z nejméně oblíbených činností v kuchyni. Článek z roku 1916 vám představuje užitečného pomocníka, který s tím dokázal hospodyňkám pomoci.

Loupací strojek ,,Unikum“. - klikněte pro zobrazení detailuLoupací strojek ,,Unikum“.

Loupací strojek

je vždy ještě málo hledán a vážen v naší kuchyni, ač by právě nyní měla se strojkům toho druhu věnovati větší pozornost, neboť dobrý strojek spoří pro nás nejen časem, ale i hmotou a výživnými látkami,

Čím tenčí je slupka, která se odstraňuje do odpadků, tím více živin a sice právě nejdůležitějších (vitaminů) zbývá oloupané dužnině.

A jak zdlouhavá a namahavá práce je loupání, to dobře pociťuje každá hospodyně, která musí oloupati větší množství plodů nebo hlíz. Při dnešní obtížné sháňce potravin se tak mnohý oběd tím neobyčejně zdrží nebo učiní nemožným.

V tomto oboru zjednal si v praksi nejlepší pověst a přízeň tuto vyobrazený loupací strojek »Unikum«, který zejména je určen pro větší, hromadnější potřebu, ať již se jedná o loupání jablek, hrušek a j. ovoce, nebo loupání bramborů za syrová.

Jako s každým strojem třeba se ovšem i s tímto zapracovati, ale také nutno strojek udržovati v bezvadné čistotě a hladkém chodu častějším namazáním. Jinak je chod tohoto strojku, díky dvojitému soukolí, lehký a rychlý a tím je i zaručena jeho rychlá výkonnost.

Debata k článku 'Konec úmorného loupání brambor (1916)'
originální zdroj, ze kterého tento historický článek pochází:
Šťastný domov 1916, autor neuveden.


datum digitalizace a zveřejnění historického článku na internetu:
8. října 2017ReklamaHledání


Chcete nás podpořit?

Nakupte v našem retro eshopu! Nákupem v našem obchodu podpoříte chod www.Bejvávalo.cz

Facebook

ReklamaVšechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly sepsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
Nejsou na nich prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

© 2011 - 2017 Bejvávalo.cz - další publikování a šíření obsahu serveru je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Bejvávalo.cz

  ISSN 2570-690X

Naše další projekty: