Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Revma: co ho způsobuje a zapomenutý způsob jak ho vyléčit

původně vyšlo: Epocha 1904, autor Dr. K. L.
Trápí vás nebo vaše známé revmatoidní artritida? Článek z roku vám prozradí údajný a téměř zázračný prostředek, který měl revma úspěšně vyléčit.


Nový prostředek proti rheumatismu.

V berlínské Lékařské společnosti referoval nedávno Dr. Falkenstein o svých zkušenostech s novým velmi jednoduchým prostředkem proti dně asi následovně:

Většina lékařů upozornila na to, že je rheumatismus provázen obtížemi zažívání, a řada badatelů při tom zjistila nedostatek volné kyseliny solné v žaludku.

Tato nevolnost žaludku není však dle Falkensteina následek, nýbrž příčina dny, neboť dna dle něho vzniká právě onemocněním žláz, které vylučují kyselinu solnou; následkem toho nezpracuje žaludek požité bílkoviny a neztrávené různé soli z pokrmů zůstávají v krvi, kde jsou příčinou toho, že se na různých místech tvoří usazeniny kyseliny močové, to jest onemocnění dnou.

Dle toho by se pak nemocnému rheumatismem po požití jistých dávek kyseliny solné usnadnilo trávení a odstranila příčina nemoci.

Správnost tohoto pak potvrzuje Dr. Falkenstein sám na sobě. Byv po 23 leta nemocen rheumatismem užíval proti tomu různé dosavadní léky, avšak bez výsledku; když však v posledních dvou letech byl požíval denně v sodovce 40—60 kapek kyseliny solné, pozoroval stále větší ulehčení bolestí.

Podobných výsledků se prý dodělal také u svých pacientů.

Referujíce prostě o této věci musíme ovšem důrazně varovati každého před zkoušením podobných pokusů bez lékaře.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1904, autor Dr. K. L.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
27. srpna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Revma: co ho způsobuje a zapomenutý způsob jak ho vyléčit


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2020 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: