Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Francouzská móda kapesních slunečních hodinek

původně vyšlo: Epocha 1908, autor —a.
Móda nemusí být vždy praktická. Jeden z mnoha takových případů zajímavé, ale ne vždy užitečné módy z Francie vám představí článek z roku 1908.


Sluneční kapesní hodiny.

Sluneční kapesní hodinky, jež nám předvádí dnešní obrázek, přišly právě v Paříži do obliby a prodávají se na boulevardech po 1 Fr.

Je to zajisté nejlevnější a nejspolehlivější časoměr, jenž mimo to také nikdy nepotřebuje správky, a sice z toho jednoduchého důvodu, že je beze strojku. Ovšem má zas jistou nevýhodu, neboť ukazuje čas jen když právě svítí Slunce.

Jsou zhotoveny z hliníkové desky velikosti a tvaru obyčejných kapesních hodinek.

Chcem-li zjistit čas, položíme je vodorovně tak, aby magnetka na nich umístěná ukazovala na sever, a otočením knoflíku, jenž na skutečných kapesních hodinkách slouží na natahování, vztyčíme svisle do výše ručku, jejíž stín pak udává přesný čas.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1908, autor —a.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. srpna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Francouzská móda kapesních slunečních hodinek


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: