Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   originální samolepky Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na obrázky DraGIF.cz

Královny krásy na návštěvě Prahy
původně vyšlo: Hvězda čsl paní a dívek 1929, autor neuveden.

Zajímá vás, která krásná dívka vyhrála titul Miss Universum a jak probíhala ve společnosti českých královen krásy její návštěva Prahy v roce 1929?


Miss Universum v Praze.

Ne, nemyslete, prosím, že být královnou je příjemné! Koruna i té nejrozkošnější královny krásy může velmi tížit. Roztomilá, křehká a gracilní Vídeňačka, slečna Goldarbeitrová, královna krásy celého světa, přijela k nám do Prahy v sobotu 7. září.

Na její počest byl pořádán po jejím příjezdu v Alhambře čaj, za účasti žurnalistů, na němž prostě a nelíčené vyprávěla, jak se stala, aniž to zcela málo očekávala, královnou krásy celého světa.

V neděli jela miss Universum v průvodu našich pražských královen a žurnalistů do Hloubětína, kde si prohlédla vzorné a čisté výrobní místnosti a sklady fy »Sana«. V přijímacím saloně byla společnost pohostěna výbornou přesnídávkou (skvělé studené mísy s humry, chlebíčky, nářezem, ruskými vejci a pod.) připravenou se »Sanou«, o níž skutečně při nejlepší chuti a náladě bylo všeobecně usneseno, že je tak výtečná, jak máslo.

Z Hloubětína jely královny se společností na veletrhy, pak ke šroubkovi na oběd.

Odpoledne pak ještě navštívila královna se společností Eden, na to čaj, pořádaný v lázních Poděbradech, večer banket, druhý den recepce u starosty města Prahy, prohlídka několika závodů, a odpoledne již odjíždí královna krásy z Prahy do Abazie.původ historického článku:
Hvězda čsl paní a dívek 1929, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
26. září 2017Debata k článku 'Královny krásy na návštěvě Prahy '

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690XNaše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.