Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   originální samolepky Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na obrázky DraGIF.cz

Královny krásy na návštěvě Prahy (1929)
původně vyšlo: Hvězda čsl paní a dívek 1929, autor neuveden.

Zajímá vás, která krásná dívka vyhrála titul Miss Universum a jak probíhala ve společnosti českých královen krásy její návštěva Prahy v roce 1929?

Zájezd Miss Universum do závodů »Sana« v Hloubětíně.  - klikněte pro zobrazení detailuZájezd Miss Universum do závodů »Sana« v Hloubětíně.
Z leva stojící: ředitel závodů dr. Katz, královna léta slč. Kácalová, Miss Universum slč. Goldarbeiterová, její manager pan Müller, slč. Kopecká, českosl. královna krásy, Dr. Herman, p. Goldarbeiter, otec Miss Universum, Dr. Haarová, disponent fy »Sana«.

Miss Universum v Praze.

Ne, nemyslete, prosím, že být královnou je příjemné! Koruna i té nejrozkošnější královny krásy může velmi tížit. Roztomilá, křehká a gracilní Vídeňačka, slečna Goldarbeitrová, královna krásy celého světa, přijela k nám do Prahy v sobotu 7. září.

Na její počest byl pořádán po jejím příjezdu v Alhambře čaj, za účasti žurnalistů, na němž prostě a nelíčené vyprávěla, jak se stala, aniž to zcela málo očekávala, královnou krásy celého světa.

V neděli jela miss Universum v průvodu našich pražských královen a žurnalistů do Hloubětína, kde si prohlédla vzorné a čisté výrobní místnosti a sklady fy »Sana«. V přijímacím saloně byla společnost pohostěna výbornou přesnídávkou (skvělé studené mísy s humry, chlebíčky, nářezem, ruskými vejci a pod.) připravenou se »Sanou«, o níž skutečně při nejlepší chuti a náladě bylo všeobecně usneseno, že je tak výtečná, jak máslo.

Z Hloubětína jely královny se společností na veletrhy, pak ke šroubkovi na oběd.

Odpoledne pak ještě navštívila královna se společností Eden, na to čaj, pořádaný v lázních Poděbradech, večer banket, druhý den recepce u starosty města Prahy, prohlídka několika závodů, a odpoledne již odjíždí královna krásy z Prahy do Abazie.

Debata k článku 'Královny krásy na návštěvě Prahy (1929)'
originální zdroj, ze kterého tento historický článek pochází:
Hvězda čsl paní a dívek 1929, autor neuveden.


datum digitalizace a zveřejnění historického článku na internetu:
26. září 2017ReklamaHledání


Chcete nás podpořit?

Nakupte v našem retro eshopu! Nákupem v našem obchodu podpoříte chod www.Bejvávalo.cz

Facebook

ReklamaVšechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly sepsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
Nejsou na nich prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

© 2011 - 2017 Bejvávalo.cz - další publikování a šíření obsahu serveru je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Bejvávalo.cz

  ISSN 2570-690X

Naše další projekty: