Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Hledáte nevěstu? Zkuste speciální trh s nevěstami v Belgii

původně vyšlo: Besedy lidu 1908, autor neuveden.
Některá místa mají zvláštní tradice. Jedna z těch méně obvyklých evropských tradic je určitě trh s nevěstami. Více vám o tom prozradí historický článek z roku 1908.


Trh na nevěsty

Trh na nevěsty v městečku Ecausinnes v Belgii jest zajímavým zbytkem starodávné zvyklosti lidové, dnes arciť již jen uměle k novému životu vyvolávané.

Chronický nadbytek vdavekchtivých dívčin i opravdový často nedostatek známostí opravdových mladíků „z Berouna“ přiměl povolané kruhy, aby tomuto často vskutku „křiklavému“ nedostatku odpomohly.

A tak shromáždí se v určitý čas, obyčejně zjara, ve městečku s jedné strany všickni kandidáti, jejichž odznak je veliké umělé srdce na kabátě připiaté, s druhé kandidátky manželství, a za zvuků hudby a zpěvu koná se veselá licitace srdcí i měšců.

Jednotlivé body slavnosti: vyvolávání děvčat a hochů, slavnostními starosty města (spojené s veřejným otcovským polibkem nevěsty), náčelníka slavnosti a zástupců obou účastněných stran, vzájemné blahopřání snoubencům a celý akt zásnubní sám zavdávají ovšem příčinu k obecné veselosti, jíž účastní se arciť zvědavci z daleka široka, pro něž vlastně, jak ošklivá fama vypráví, celá tato slavnost se podniká...

Ale jest to aspoň atrakce opravdu originelní a nikoli každodenní.


Původní zdroj historického článku:
Besedy lidu 1908, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
3. července 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Hledáte nevěstu? Zkuste speciální trh s nevěstami v Belgii


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: