Jak zůstat i ve vyšším věku krásná

rubrika: historické články / rodina, móda a životní styl, původně vyšlo: Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autorka —Š.
Jak zůstat stále krásná zajímalo ženy od nepaměti. Článek z roku 1929 vám přiblíží zajímavý recept americké herečky Fanny Ward, která byla ve svých 60 letech pokládána za nejmladší a nejkrásnější babičku světa.
Následující text pochází z roku 1929

Pravidla krásy „nejmladší babičky“

Za nejmladší babičku na světě pokládá se nyní v Londýně šedesátiletá herečka Fanny Ward, jež svou štíhlou postavou, zlatými plavými vlasy, hladkou bradou a zářícím pohledem svých očí činí dojem dívky dvacetileté a také se sama cítí tak svěží, jako dívka dvacetiletá. Tančí a zpívá s mladistvou živostí a nikdo nevidí v ní šedesátiletou babičku.

V přednášce, kterou uspořádala pro velikou londýnskou dámskou společnost, ochotně vylíčila posluchačkám, jak si uchovala věčné mládi. „Piji denně několik sklenic čerstvé vody, na obličej používám tekutého „Gold krému“, nikdy mýdla. Dále radí: „Vezmi kus ledu ve velikosti pěsti, zabal do kapesníku nebo do ručníku a každého rána tři jím svůj obličej a zadní stranu uší.

Nejez mnoho chleba a másla a používej málo cukru. Chraň se bílého chleba. Nejez příliš mnoho masa, 90 proc. všech lidí ji přes míru. Na lůžku lež vždycky na pravé straně, natři své vlasy jednou za měsíc olejem a spi v gumové čapce. Buď vždy spokojena a dobré mysli. Zajímej se o všecko, co se kolem tebe děje, neboť zájem o život je základem pro melodii mládi.“

Jiná moudrá rada zní: „Člověk potřebuje 35 svalů, aby se usmál a 60, aby svraštil čelo. Vystříhejme se tudíž přílišného namáháni a usmívejme se a zachováme si takto stále mladistvý výraz svého obličeje.“

Když dokončila svou přednášku, všecky dámy se kolem ni seskupily a nadšeně jí tleskaly.


Původní zdroj historického článku:
Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autorka —Š.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. září 2017


Diskuze k článku „Jak zůstat i ve vyšším věku krásná“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.