Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Proč se z hraběte Zeppelina stal národní hrdina a jak Německo vnímalo jeho vzducholodě

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Když se řekne hrabě Zeppelin, asi vás napadne vzducholoď mírumilovně a poklidně plující vzduchem. Jak vám ukáže článek z roku 1908, tak tehdejší Němci viděli vzducholodě trochu jinak.


Slavnostní přílet balonu „ZEPPELIN III.“ do Berlína

Současná modla národa německého, hrabě — pardon, nyní již z císařské milosti kníže — Zeppelin představil se hlavnímu a sídelnímu městu říše Německé v neděli dne 29. srpna.

Připluv ve svém balonu Zeppelin III. z Friedrichshafenu na jezeře Bodamském k Tegelské střelnici u Berlína a vykonav 600 km. vzdušné čáry za dobu — 8 hod. 20 min. — po trojím nuceném se omeškání cestou následkem porušení motoru.

Berlíňáci v čele s císařem Vilémem a císařovnou uvítali svého národního zbožněnce s největším nadšením — neboť národ německý, jehož jediným ideálem budoucnosti jest nová světová vítězná válka, vidí v podniku hraběte Zeppelina podstatnou záruku vítězství toho — ovládnutím vzduchu a možnost seznati úplně veškery posice a síly nepřítelovy.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
11. června 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Proč se z hraběte Zeppelina stal národní hrdina a jak Německo vnímalo jeho vzducholodě


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: