Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

DRFG Davida Rusňáka podporuje sport i kulturu (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Když David Rusňák v roce 2011 zakládal svou investiční skupinu DRFG, dobře věděl, že kromě samotné investiční činnosti, jako jsou například podílové fondy a dluhopisy, chce také přispívat ke zlepšování života v regionech, kde skupina působí.


DRFG Davida Rusňáka

S podporou David Rusňák samozřejmě začal v Jihomoravském regionu, odkud pochází. Jenže dnes má skupina DRFG své podnikatelské aktivity prakticky po celém Česku. Nově se tak může pochlubit partnerstvím na východě Čech s Královéhradeckou Filharmonií.

Oficiálně byla Filharmonie v Hradci Králové založena v roce 1978, ale fakticky funguje už od konce 19. století, kdy začala fungovat Filharmonie Sokola. To je také důvod, proč se koncertní síň nachází na Eliščině nábřeží v objektu Sokolovny.

Sál Filharmonie postavený na přelomu třicátých let minulého století primárně sloužil jako kino. Prostory nebyly příliš vhodné pro koncerty klasické hudby, proto sál Filharmonie prošel v letech 2004–2005 rozsáhlou rekonstrukcí.

Nová síň především z hlediska akustiky dosahuje srovnatelné úrovně předních evropských koncertních síní a je dostačující i kapacitně, pojme téměř šest set diváků.

DRFG podporuje nejen dobročinné projekty, ale také kulturu

K dalšímu kvalitativnímu zlepšení produkce Filharmonie bez diskuze přispěly také dlouho očekávané mistrovské varhany. Těch se filharmonici dočkali v roce 2018 a významně tak přispěly k rozšíření jejich repertoáru.

Přestože varhany mají bezmála tři a půl tisíce píšťal po obou stranách jevištního portálu, nemusely se uskromnit současné výpravy oper, muzikálů, ani opusů s širokým orchestrálním a sborovým obsazením. Pochvalné recenze návštěvníků jsou toho jasným důkazem.

Filharmonie v Hradci Králové má koncerty ve své nové koncertní síni pravidelně velmi navštěvované. Koncertuje ale také v dalších částech České republiky a pravidelně i na významných evropských scénách. Ať už to je ve Vídni, v Ženevě či Antverpách.
Článek je INZERCE, nejde o historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.bejvavalo.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

datum vydání:
3. června 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku DRFG Davida Rusňáka podporuje sport i kulturu (PR)


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: