Naše projekty:   Obchod.Bejvávalo.cz  —  originální samolepky na stěnu Pieris.cz  —  magazín Příroda.cz  —  efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

DRFG Davida Rusňáka podporuje sport i kulturu (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Když David Rusňák v roce 2011 zakládal svou investiční skupinu DRFG, dobře věděl, že kromě samotné investiční činnosti, jako jsou například podílové fondy a dluhopisy, chce také přispívat ke zlepšování života v regionech, kde skupina působí.


DRFG Davida Rusňáka

S podporou David Rusňák samozřejmě začal v Jihomoravském regionu, odkud pochází. Jenže dnes má skupina DRFG své podnikatelské aktivity prakticky po celém Česku. Nově se tak může pochlubit partnerstvím na východě Čech s Královéhradeckou Filharmonií.

Oficiálně byla Filharmonie v Hradci Králové založena v roce 1978, ale fakticky funguje už od konce 19. století, kdy začala fungovat Filharmonie Sokola. To je také důvod, proč se koncertní síň nachází na Eliščině nábřeží v objektu Sokolovny.

Sál Filharmonie postavený na přelomu třicátých let minulého století primárně sloužil jako kino. Prostory nebyly příliš vhodné pro koncerty klasické hudby, proto sál Filharmonie prošel v letech 2004–2005 rozsáhlou rekonstrukcí.

Nová síň především z hlediska akustiky dosahuje srovnatelné úrovně předních evropských koncertních síní a je dostačující i kapacitně, pojme téměř šest set diváků.

DRFG podporuje nejen dobročinné projekty, ale také kulturu

K dalšímu kvalitativnímu zlepšení produkce Filharmonie bez diskuze přispěly také dlouho očekávané mistrovské varhany. Těch se filharmonici dočkali v roce 2018 a významně tak přispěly k rozšíření jejich repertoáru.

Přestože varhany mají bezmála tři a půl tisíce píšťal po obou stranách jevištního portálu, nemusely se uskromnit současné výpravy oper, muzikálů, ani opusů s širokým orchestrálním a sborovým obsazením. Pochvalné recenze návštěvníků jsou toho jasným důkazem.

Filharmonie v Hradci Králové má koncerty ve své nové koncertní síni pravidelně velmi navštěvované. Koncertuje ale také v dalších částech České republiky a pravidelně i na významných evropských scénách. Ať už to je ve Vídni, v Ženevě či Antverpách.

Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
3. června 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2021 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.