Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Následky alkoholismu rodičů na zdraví jejich dětí

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.
Nadměrná konzumace alkoholu neničí jen samotné pijáky, ale může vážně poškozovat i zdraví jejich dětí. Výzkum na toto téma vám přiblíží článek z roku 1904.


Potomstvo pijáků.

Prof. Dans ve Stuttgartu pozoroval po dvanáct let deset rodin pijáckých a deset zdrželivých.

Pijácké rodiny měly dohromady 57 dětí.

Z těch 25 zemřelo v prvém týdnu života vrozenou slabostí, křečmi a pod.; šest dětí bylo blbých, pět zakrslých; pět dostalo později padoucnici, jedno tanec svatého Víta, který skončil blbostí, pět mělo různé vrozené zrůdnosti, jako: vodnatelnost mozku, zaječí pysk, vbočenou nohu a pod.

Dva z uvedených epileptiků (stižených padoucnici) stali se pijáky; jen deset, t. j. 17,5 proc. bylo dětí tělesně a duševně zdravých.

Rodiny zdrželivé měly dohromady 61 dětí; z těch umřelo pět v útlém věku slabostí, čtyři měly ke konci dětství nezhojitelné choroby nervové, dvě měly vrozené odchylky nervové a 50, t. j. 81 proc. dětí bylo úplně zdravých tělesně i duševně.


Původní zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. května 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Následky alkoholismu rodičů na zdraví jejich dětí


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: