Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Zločinecký gang dětí

původně vyšlo: Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autor neuveden.
Zločin a děti? Ano, i to se někdy stává a stávalo se to i v minulosti. Více v článku z roku 1929.


Zločinná tlupa dětí.

Není týdne, kdy nemáme smutné povinnosti varovat případy, které námi otřásají.

Zdálo se, že po případu Grujbárové nemohlo přijít nic zběsilejšího a hnusnějšího — a tu se dočítáme v novinách o tlupě dětí, malých, prohnaných zločinců, z nichž nejstaršímu je patnáct, nejmladšímu devět let.

Kradli a loupili s rozmyslem, od případu k případu, bez rozdílu hoši i dívky. Je to možné v době, kdy to nejlepší, co máme, směruje k dobru dítěte a k jeho výchově? Jakými cestami byly tyto děti vedeny, kdo nad nimi bděl?

Zamyslete se nad tímto případem, vy všichni, kdož máte děti a jste odpovědni za to, jak je postavíte do života. Vynaložte všechny síly, abyste dobrým příkladem a pečlivou výchovou předešli všem špatným vlivům, jež by na ně mohly působit.zdroj historického článku:
Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
29. dubna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Zločinecký gang dětí


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: