Hledáte dárek na Den matek? Poradíme vám (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
V květnu oslavujeme Den matek. Tento svátek připadá na druhou květnovou neděli. Je to oslava všech mám, matek, maminek, které darovali život a s láskou se o své děti celý život starají.

Historie svátku

Napříč historií lidstva se slavily různé svátky oslavující ženu - matku. Už ve starověkém Řecku to byly například slavnosti plodnosti a matek. Oslavy byly spojeny s uctíváním matky všech bohů, bohyně Rhey.

Myšlenka mezinárodních a pravidelných oslav tohoto svátku vznikla v roce 1907 na počest Anny Marie Reeves Jarvisové, která bojovala za práva matek. Poprvé byl veřejně slavený o rok později. V roce 1914 vyhlásil tehdejší americký prezident Woodrow Wilson druhou květnovou neděli za celonárodní svátek všech matek.

U nás se svátek podle amerického vzoru slaví také druhou květnovou neděli. Začal se slavit v ČSR v roce 1923, jeho propagátorkou byla Alica Masaryková. Za komunismu byl tento svátek postupně utlačovaný oslavami MDŽ (8. března), ale po roce 1989 se znovu začal oslavovat veřejně. V některých zemích se oba svátky sloučily.

Čím obdarovat mámu v tento svátek?

Den matek se nezadržitelně blíží, ale možná jste si to nevšimli, protože není vůbec tak masivně medializován a propagován v nákupních centrech, například jako MDŽ nebo Valentýn. Rozhodli jsme se vám proto přinést několik tipů na dárky pro vaše maminky, babičky či jiné matky v okolí, kterým chcete projevit svou lásku a vděčnost.

Klasikou jsou květiny

Kyticí oblíbených květin nikdy nic nezkazíte. Snad každá žena miluje jejich krásu a vůni. Pokud vaše maminka nemá v oblibě řezané květiny, protože krátce vydrží, můžete jí koupit květiny v květináči, o které se bude moci dlouho s láskou starat.

Darujte její stylové oblečení

Svou maminku můžete potěšit například i novým kouskem do šatníku. Krásnou, ženskou módu najdete například v nabídce Zoot. Využijte slevový kód Zoot a zakupte hezkou halenku, šaty nebo kalhoty za výhodnou cenu.

Široký výběr módních kousků oblečení a doplňků, jakož i produktů do domácnosti, najdete iv Bonprix. využijte při nákupu Bonprix slevový kód, který najdete například i na kupónovém webu Vasekupony.cz a nakupte výhodnější.


Potěšte její smysly

Pokud má vaše máma v oblibě příjemné vůně a kvalitní kosmetiku, darujte jí něco z nabídky internetové parfumerie Notino. Online parfumerie nabízí kvalitní parfémy světových značek a kosmetické produkty pro celé tělo. Pokud chcete ušetřit, neváhejte využít Notino slevový kód.


Dopřejte její pohodu a relax

Pro maminky, které milují domácí pohodu, můžete vybírat dárek například v Tchibo shopu. Tchibo nabízí nejen kávu, ale také kávovary, oblečení, obuv, šperky, doplňky, sportovní, domácí a kuchyňské potřeby.

Podpořte její zdraví a krásu

Kosmetické balíčky nebo doplňky stravy pro krásu pokožky a vlasů žena vždy přijme s radostí. Pilulka eshop nabízí volně prodejné léky, vitamíny, doplňky výživy, zdravotní a ortopedické pomůcky, které potěší a pomohou.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
25. dubna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.