Hledáte dárek na Den matek? Poradíme vám (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
V květnu oslavujeme Den matek. Tento svátek připadá na druhou květnovou neděli. Je to oslava všech mám, matek, maminek, které darovali život a s láskou se o své děti celý život starají.


Historie svátku

Napříč historií lidstva se slavily různé svátky oslavující ženu - matku. Už ve starověkém Řecku to byly například slavnosti plodnosti a matek. Oslavy byly spojeny s uctíváním matky všech bohů, bohyně Rhey.

Myšlenka mezinárodních a pravidelných oslav tohoto svátku vznikla v roce 1907 na počest Anny Marie Reeves Jarvisové, která bojovala za práva matek. Poprvé byl veřejně slavený o rok později. V roce 1914 vyhlásil tehdejší americký prezident Woodrow Wilson druhou květnovou neděli za celonárodní svátek všech matek.

U nás se svátek podle amerického vzoru slaví také druhou květnovou neděli. Začal se slavit v ČSR v roce 1923, jeho propagátorkou byla Alica Masaryková. Za komunismu byl tento svátek postupně utlačovaný oslavami MDŽ (8. března), ale po roce 1989 se znovu začal oslavovat veřejně. V některých zemích se oba svátky sloučily.

Čím obdarovat mámu v tento svátek?

Den matek se nezadržitelně blíží, ale možná jste si to nevšimli, protože není vůbec tak masivně medializován a propagován v nákupních centrech, například jako MDŽ nebo Valentýn. Rozhodli jsme se vám proto přinést několik tipů na dárky pro vaše maminky, babičky či jiné matky v okolí, kterým chcete projevit svou lásku a vděčnost.

Klasikou jsou květiny

Kyticí oblíbených květin nikdy nic nezkazíte. Snad každá žena miluje jejich krásu a vůni. Pokud vaše maminka nemá v oblibě řezané květiny, protože krátce vydrží, můžete jí koupit květiny v květináči, o které se bude moci dlouho s láskou starat.

Darujte její stylové oblečení

Svou maminku můžete potěšit například i novým kouskem do šatníku. Krásnou, ženskou módu najdete například v nabídce Zoot. Využijte slevový kód Zoot a zakupte hezkou halenku, šaty nebo kalhoty za výhodnou cenu.

Široký výběr módních kousků oblečení a doplňků, jakož i produktů do domácnosti, najdete iv Bonprix. využijte při nákupu Bonprix slevový kód, který najdete například i na kupónovém webu Vasekupony.cz a nakupte výhodnější.


Potěšte její smysly

Pokud má vaše máma v oblibě příjemné vůně a kvalitní kosmetiku, darujte jí něco z nabídky internetové parfumerie Notino. Online parfumerie nabízí kvalitní parfémy světových značek a kosmetické produkty pro celé tělo. Pokud chcete ušetřit, neváhejte využít Notino slevový kód.


Dopřejte její pohodu a relax

Pro maminky, které milují domácí pohodu, můžete vybírat dárek například v Tchibo shopu. Tchibo nabízí nejen kávu, ale také kávovary, oblečení, obuv, šperky, doplňky, sportovní, domácí a kuchyňské potřeby.

Podpořte její zdraví a krásu

Kosmetické balíčky nebo doplňky stravy pro krásu pokožky a vlasů žena vždy přijme s radostí. Pilulka eshop nabízí volně prodejné léky, vitamíny, doplňky výživy, zdravotní a ortopedické pomůcky, které potěší a pomohou.




Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
25. dubna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz




Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.