Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Speciální nájemní domy pro rodiny s více dětmi

původně vyšlo: Besedy lidu 1905, autor neuveden.
Sehnat vhodný podnájem pro vícečlennou rodinu může být někdy problém. Jak vám ale ukáže článek z roku 1905, tak ve Francii na to měli řešení.


Pařížský dům pro rodiny s mnoha dětmi.

Známo také u nás, jak »ochotně« přijímá pan domácí »partaj«, o níž zví, že je dětmi požehnána.

Někde aby nájemník prosil přímo o dovolení, míti nějaké děti; má-li je, nemusí je přímo snad zavražditi, chce-li se do domu nastěhovati, ale pan domácí mu zkrátka byt nepronajme.

A tak je tomu jistě na celém světě, i v té Paříži, o níž se tolik mluví a báji. Francouzský národ nemá tolik dorostu, jako ku př. my nebo dokonce Rusové, ale přes to pařížští domácí páni také neradi slyší přílišný hluk dětský.

Na druhé straně zase chopila se okolnosti této už i lidská spekulace a vystavěla domy, kde na počet dětí se nehledí — naopak nájemníci s mnoha dětmi jsou vítáni, neboť pro ně platí jiné měřítko — nájemného.

Jak to pak vypadá v takových domech, viděti na našich obrázcích.


Původní zdroj historického článku:
Besedy lidu 1905, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
24. dubna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Speciální nájemní domy pro rodiny s více dětmi


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: