Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak měla podle našich předků vypadat válka v budoucnosti

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Začátkem minulého století se zdálo, že se technika vyvíjí neskutečnou rychlostí. To také často vedlo ke spekulacím, co vše nás v budoucnu ještě čeká. Článek z roku 1908 vám ukáže, jak pouhých 5 let od prvního letu bratrů Wrightových odhadovali budoucnost válek.


Válka budoucnosti

Válka budoucnosti — podle zpráv z r. 192 ... či ještě dříve ?...

Nepovede se jako dosud toliko na souši ani na moři, ale vysoko ve sférách vzdušných, kam do nedávna kromě několika odvážných vzduchoplavců nikomu se nechtělo . . . nyní tam vypraveny celé aeronautické parky nejrůznějších typů — a všecky státy a armády světa budou hledati v nejsubtilnější sféře vítězství a vzrůst svých pozemských hranic...

Jádro vzdušné eskádry tvořiti budou velké vzducholodi, chrlící na zemi spousty výbušných látek — a proti nim hráti budou lehké aeroplány úlohu torpedových člunů vůči velikým lodím válečným. Zdola zase brání se přepadení mocnou dělostřelbou vzhůru na cíl vzducholodí ostrými reflektory za noci dobře ozářených, a vzducholoď zasažena střelou dělovou sřítí se dolů s celým mužstvem.

Bude to podle lidské fantasie strašlivý zápas — lidská bestie dostává ještě dračí křídla a čichá vřelou krev i ve vzduchu!zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. dubna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Jak měla podle našich předků vypadat válka v budoucnosti


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: