Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Náročná testovací dálková jízda historických náklaďáků

původně vyšlo: Světozor 1909, autor neuveden.
Už dávní konstruktéři dobře věděli, že reálná spolehlivost automobilu se nejlépe projeví za normálního provozu. Jednu dlouhou testovací a zároveň i propagační jízdu několika různých nákladních automobilů vám popíše článek z roku 1909.


Ze zkušebního tourné automobilových vozů nákladních na trati Vídeň-Liberec-Praha-Vídeň.

V pondělí dne 11. října dorazila do Prahy zkušební výprava automobilových nákladních vozů po 8denní cestě z Vídně přes Liberec.

Výprava čítá 18 automobilových vozů různých systémů a s různými přívěsy nákladními. Největší z nich (v popředí na našem obrázku) má za přívěsy 3 nákladní vozy, jež nesou přítěž 100 metrických centů. Motor jeho má 100 koňských sil. Všechny ostatní vozy nesou přítěž 50 až 100 metrických centů.

Cesta až do Prahy obešla se bez vážných nehod a také oprav vážnějších nebylo třeba. Výprava absolvovala na výstavišti jednodenní odpočinek a byla po celý den předmětem pozornosti obecenstva, které v mohutných proudech k prohlédnutí novinky této se dostavili.

Ve středu odejela celá výprava přes Benešov do Vídně.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1909, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
5. dubna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Náročná testovací dálková jízda historických náklaďáků


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: