Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Kolik bylo Americe před 100 lety milionářů a naopak úplných chudáků
původně vyšlo: Česká hospodyně 1909, autor neuveden.

Amerika - země neomezených možností, která umožnila některým lidem extrémně zbohatnout a jiní díky tomu přišli o všechno. Článek z roku 1909 vám ukáže, jaké to bylo v USA tehdy a co si o tom mysleli naši novináři.


Bohatí a chudí.

Jmění Spojených statů Severo-Amerických odhaduje se na 95 miliard dolarů.

Z toho připadá 67 miliard na 250.000 osob, 24 miliard na 8 mil. 400.000 osob a konečně 4 miliardy na 20,000.000 osob. Pak je zbytek obyvatelstva — třicet milionů lidí, kteří nemají nic.

Jedna setina obyvatelstva vlastní úhrnem více než zbývajících 99 setin. Je možno, aby si toto jmění vydělali ti lidé poctivou prací?

Přemýšlejte a odveďte si z toho důsledky. Tak tomu není ostatně jen v Americe, ale na celém světě.původ historického článku:
Česká hospodyně 1909, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
2. dubna 2019Debata k článku 'Kolik bylo Americe před 100 lety milionářů a naopak úplných chudáků'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.