Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Zákon, nařizující muži platit své manželce plat za výchovu dětí a péči o domácnost

původně vyšlo: Česká hospodyně 1909, autor neuveden.
Péče o děti a domácnost je rozhodně náročná práce. To vedlo jednoho zákonodárce k zajímavé myšlence, že by i manželce měl za takovou práci náležet adekvátní plat. Více se o tom dozvíte v článku z roku 1909.


Služné pro manželky.

Jak se sděluje z Londýna, předložil sir Charles Mac Laren dolní sněmovně návrh zákona, jenž se zabývá často uváděnou otázkou, nemá-li býti manželce za její činnost v domácnosti a při výchově dětí vypláceno manželem určité služné.

Výše této sumy, na níž by každá vážně pracující manželka mohla činit nárok, nemusila by dle návrhu sira Charlesa Mac Larena přesahovati plat representantky neb vychovatelky, kterou by muž musel najati, kdyby byl vdovcem.

Dle postavení a příjmu manželova musela by manželka dostávati měsíčně určitou sumu, s níž mohla by volně naložit.

Ženy, které jsou zaměstnány v závodě, mají býti jmenovány společnicemi a dostat polovinu čistého zisku.zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1909, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
2. dubna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Zákon, nařizující muži platit své manželce plat za výchovu dětí a péči o domácnost


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: