Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Pařížská novinka - patrový autobus
původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.

Patrové autobusy máme spojené především s Anglií. Jak vám ale ukáže náš článek z roku 1908, tak patrové autobusy jezdily i v Paříži a služeb jejich předchůdců rád využíval i spisovatel Viktor Hugo.


Autobus s krytou verandou.

Zajímavá novinka dopravní a to novinka v novince — zařízená v Paříži : autobus s krytou verandou nahoře, nebo-li místem „na střeše“ — pro pohodlí obecenstva, jež zvláště za příznivého počasí místa toho rádo používá.

Veliké námahy duševní k objevu takovému nebylo ovšem třeba, bylo nutno vrátiti se jen ke starým dostavníkům před padesáti léty, na nichž podobná místa byla zařízena, a kdež někteří lidé znamenití, jako Viktor Hugo, jak i literární historie zaznamenává, obzvláště rádi jako obyčejní smrtelníci sedávali a tam své noviny čtli.

Jak vidno, vše se vrací na světě, třebas i v novém rouše — a chvalně známý pan Ben Akiba nemá mnoho práce se zaznamenáváním zcela nových událostí...původ historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
31. března 2019Debata k článku 'Pařížská novinka - patrový autobus'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.