Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Pařížská novinka - patrový autobus

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Patrové autobusy máme spojené především s Anglií. Jak vám ale ukáže náš článek z roku 1908, tak patrové autobusy jezdily i v Paříži a služeb jejich předchůdců rád využíval i spisovatel Viktor Hugo.


Autobus s krytou verandou.

Zajímavá novinka dopravní a to novinka v novince — zařízená v Paříži : autobus s krytou verandou nahoře, nebo-li místem „na střeše“ — pro pohodlí obecenstva, jež zvláště za příznivého počasí místa toho rádo používá.

Veliké námahy duševní k objevu takovému nebylo ovšem třeba, bylo nutno vrátiti se jen ke starým dostavníkům před padesáti léty, na nichž podobná místa byla zařízena, a kdež někteří lidé znamenití, jako Viktor Hugo, jak i literární historie zaznamenává, obzvláště rádi jako obyčejní smrtelníci sedávali a tam své noviny čtli.

Jak vidno, vše se vrací na světě, třebas i v novém rouše — a chvalně známý pan Ben Akiba nemá mnoho práce se zaznamenáváním zcela nových událostí...


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
31. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Pařížská novinka - patrový autobus


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: