Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Co podle manželky milionáře znamená žít ve velké bídě

původně vyšlo: Česká hospodyně 1909, autor neuveden.
Někteří lidé nejsou nikdy spokojeni a stále mají pocit, že mají málo. Přinášíme vám zajímavý historický článek z roku 1909, popisující jakou údajnou bídou podle svých slov trpěla manželka jednoho amerického milionáře a proč proto žádá o rozvod.


Jak se šatí milionářka.

Paní Kateřina Clemmons Gouldová v New-Yorku žaluje svého muže o rozvod a chce ročně 125.000 dolarů, jelikož 25.000 dolarů ročně znamená pro ní velikou bídu.

U soudu tvrdila, co bídy se svým mužem zakusila. On jí slíbil dát na útratu 10.000 dolarů měsíčně, ale dal jí to málo kdy.

Co se týče šatů, tu svědkyně sdělovala soudu, že paní Vanderbiltová se převlékala pět až šestkrát denně. Ráno, odpoledne a večer měla vždy jiné šaty, ale střevíce, punčochy a všechno bylo s nimi příslušné barvy.

Ceny jejích šatů byly rozličné: večerní čili hostinové stály 500 až 600 dol. jedny; ranní či nedbalkové od 100 do 150, vycházkové 500, čajové 300 až 400, uvítací 500 dolarů.

Potom musely býti jiné šaty, když se jelo v automobilu, jiné, když se jelo v kočáře a jiné, když se jelo v lodi.zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1909, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
26. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Co podle manželky milionáře znamená žít ve velké bídě


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: