Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

O nejstarší studentce v Paříži

původně vyšlo: Česká hospodyně 1909, autor neuveden.
Jak vám dokáže náš článek z roku 1909, tak vyšší věk vůbec nemusí být překážkou ve studiu a sebezdokonalování se.


Babička abiturientkou.

Počátkem maturitních zkoušek přihlásila se na jistém paříšském gymnasiu podivná kandidátka, která čítala as 65 let a napsala ve svém životopise, který musí examinandi odevzdati, že jest už matkou dámy, která dosáhla doktorského klobouku před 5 lety — a že její vnučka se hlásí o přijetí na témž gymnasiu, na kterém ona sama chce složiti maturitní zkoušku.

Paní Jeane Dupresová jest chotí professora Sorbonny, který umřel as před 10 lety. Během 40 let svého manželství byla paní jata takovým zájmem pro studium svého muže, že se nechtěla už věnovati jinému zaměstnání.

Učila se soukromě u jistého studenta a osvojila si různé discipliny vyučování hravě. Mathematiku chápala s lehkostí, kterou by jí mohl záviděti mnohý žák, který se těší plné duševní svěžesti. Pouze řečtina způsobovala jí některé obtíže.

Paní Dupresová odbyla maturitní zkoušku šťastně a chce se nyní věnovati studiu lékařství.zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1909, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
18. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku O nejstarší studentce v Paříži


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: