Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Domácí léčba problémů s dýcháním ve vyšším věku
původně vyšlo: Česká hospodyně 1905, autor neuveden.

Špatně se vám oddechuje? Zkuste použít zajímavý způsob léčby, jaký na tyto zdravotní problémy ve stáří radí historický článek z roku 1905.


Krátkodechost ve stáří.

Mají-li staří lidé krátký dech, t. j. když nesnadno oddechují, ale snadno vydechují, netřeba si říkati, že se účinek stáří dostavuje a že proti obtížím jeho není léků.

To není pravda, i staří lidé mohou býti úplně zdrávi. Když se jim dech tíží, jest to následek tuhosti žeber, které nesnadno se rozvijí, chrupavky, pateří a prsní kostí je spojující, tvrdnou.

Nechť proto v tom případě staří lidé pijí třikráte týdně podmáslí, to pomáhá, poněvadž působí proti zkostnatění chrupavek.

Pak vězí v mnohé obyčejné věci velké tajemství.původ historického článku:
Česká hospodyně 1905, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
18. března 2019Debata k článku 'Domácí léčba problémů s dýcháním ve vyšším věku'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.