Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Domácí léčba problémů s dýcháním ve vyšším věku

původně vyšlo: Česká hospodyně 1905, autor neuveden.
Špatně se vám oddechuje? Zkuste použít zajímavý způsob léčby, jaký na tyto zdravotní problémy ve stáří radí historický článek z roku 1905.


Krátkodechost ve stáří.

Mají-li staří lidé krátký dech, t. j. když nesnadno oddechují, ale snadno vydechují, netřeba si říkati, že se účinek stáří dostavuje a že proti obtížím jeho není léků.

To není pravda, i staří lidé mohou býti úplně zdrávi. Když se jim dech tíží, jest to následek tuhosti žeber, které nesnadno se rozvijí, chrupavky, pateří a prsní kostí je spojující, tvrdnou.

Nechť proto v tom případě staří lidé pijí třikráte týdně podmáslí, to pomáhá, poněvadž působí proti zkostnatění chrupavek.

Pak vězí v mnohé obyčejné věci velké tajemství.zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1905, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
18. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Domácí léčba problémů s dýcháním ve vyšším věku


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: