Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Kde panovala móda modrých a černých zubů?

původně vyšlo: Epocha 1905, autor —s.
Reklamy nás dnes přesvědčují, že zuby mají být dokonale bílé. Jak vám ale ukáže článek z roku 1905, tak v některých zemí světa vládla ohledně barvy zubů zcela jiná móda.


Umělé zuby.

V Severní Americe se prý ročně zhotoví přes 30 mill. umělých zubů, které se vyvážejí do celého světa.

Avšak v tomto zboží panuje na různých místech různá moda.

Pro celou střední i severní Evropu musí být umělé zuby ne zcela bílé; v jižní Evropě, ve Španělsku a Italii vyžadují však zuby čistě porcellanově bílé, v Jižní Americe nažloutlé, kdežto v Číně, Žaponsku a jiných zemích Asie jsou v oblibě barvy od modré až do černé.zdroj historického článku:
Epocha 1905, autor —s.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
6. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Kde panovala móda modrých a černých zubů?'


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: