Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak se testovaly pneumatiky pro první automobily?
původně vyšlo: Epocha 1908, autor —a.

Kvalitní pneumatiky jsou jednou z důležitých podmínek pro bezpečnou jízdu autem. Článek z roku 1908 vám popíše první testovací stroj, na kterém se tehdy kvalita pneumatik zkoušela.


Stroj na zkoušení automobilových obručí.

Stroj na zkoušení obručí pro velocipedy a automobily byl nedávno sestrojen v Sev. Americe.

Princip jeho je nadmíru jednoduchý, jak patrno z obrázku. Na silném rámu je totiž umístěna náprava s kolem, na které se nasadí zkoušená pneumatika, a jež se pak pomocí elektromotoru uvede v rychlý pohyb. Pod ním pak je kolo, jež se ze spoda přitiskne ke zkoušené obruči, takže se tato pak po něm valí a brousí jako po silnici.

Zkoušená obruč, která se namátkou vybere z většího počtu vyrobených obručí, aby se zjistila jakost materialu, nechá se pak tak dlouho točit, až se ubrousí, jakoby běhala po silnici, a z počtu obrátek, doby, po kterou se děla zkouška, jakož i z rychlosti točení se pak zjistí délka dráhy, kterou obruč proběhla, než se ubrousila, a tím i její schopnost vzdorovat opotřebení.původ historického článku:
Epocha 1908, autor —a.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
25. února 2019Debata k článku 'Jak se testovaly pneumatiky pro první automobily?'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.