Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Děti a cigarety - jaké to bylo před sto lety?

původně vyšlo: Světozor 1904, autor neuveden.
Na začátku minulého století bylo kouření cigaret mezi dětmi a mládeží běžný jev, ani prodej cigaret dětem nebyl nijak regulován. Historický článek z roku 1904 vám ukáže, jak se na to tehdejší společnost včetně našeho Sokola rozhodla reagovat.


Kouření mládeže

Proti kouření mládeže naší podnikly již různé naše vlivuplné korporace všechny kroky, aby byl vydán zákaz prodeje tabáku a cigaret škole povinné mládeži.

Nyní podobný hlas ozval se v anglické sněmovně a dá se souditi, že předložený návrh bude schválen. V osnově, předložené anglické sněmovně důrazně se uvádí, jak zhoubné následky trvají i u člověka dospělého a i jinak zdravého.

Pěkným úspěchem u nás pochlubila se naše ‚Česká společnost pro veřejné zdravotnictví‘ a pak naše Sokolstvo, které podalo v příčině té petice sněmu zemskému. V akci poukazovalo se na to, vydati hlavně krátké letáky, které by ukázaly, jak jest kouření, hlavně cigarett mládeži záhubno.

Letáky tyto rozšiřovaly by se co nejhojněji. Důležitým činitelem ve věci té, která zasluhuje plné podpory celé veřejnosti naší je, aby též učitelstvo naše chopilo se lázně akce této.zdroj historického článku:
Světozor 1904, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
19. února 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Děti a cigarety - jaké to bylo před sto lety?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: