Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak se kdysi jezdilo na našich silnicích a proč vzniknul první zákon, který jízdu autem reguloval?

původně vyšlo: Světozor 1904, autor neuveden.
Zákon o provozu na pozemních komunikacích by měl znát každý dnešní řidič. Článek z roku 1904 vám ale ukáže dobu, kdy první předchůdce tohoto zákona teprve vznikal.


Zákon o jízdě automobilů

Zákon o jízdě automobilů bude vydán co nejdříve. Dle osnovy této, právě zpracované ministerstvem vnitra, má se hlavně čeliti zběsilé a vášnivé jízdě automobily, ohrožující na mnoha silnicích život lidský.

Rozumí se, že zákon vzbudil různé projevy se stran sportovních kruhů. Dle osnovy této má nyní každý automobil býti opatřen na zadní straně tabulkou, na níž má býti vyznačeno jméno země a číslo rejstříku.

Automobily cizích zemí obdrží vždy při vstupu na cizí půdu tabulku u pohraničního celního úřadu.

Zemský výbor království Českého vyslovil s osnovou navrženou plný souhlas a usnesl se požádati vládu o rozšíření zákona i na motorová kola a tříkolky.zdroj historického článku:
Světozor 1904, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
27. února 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Jak se kdysi jezdilo na našich silnicích a proč vzniknul první zákon, který jízdu autem reguloval?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: