Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Vyřeší nový autobus spojení do Hradčan?

původně vyšlo: Světozor 1907, autor neuveden.
Ani kdysi nebývala doprava po Praze snadná. Článek z roku 1907 vám přiblíží, jak se to tehdy pokusila vyřešit jedna soukromá firma.


Nový autobus

Nový autobus pražský firmy Petr Klubal na náměstí Václavském počíná právě své zkušební jízdy mezi vnitřní Prahou a Hradčany.

Tak způsobem moderním a velkoměstským rozluštěna bude konečně jedna z nejpalčivějších otázek nejzáhadnější čtvrti pražské a sousedních obcí, — spojení její s Prahou rychlé, pohodlné a poměrně laciné.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1907, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
15. února 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Vyřeší nový autobus spojení do Hradčan?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: