Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Jak se bydlí v Brně? (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Toto druhé největší město ČR nacházející se v Jihomoravském kraji nabízí pestrý výběr turistických zajímavostí a kulturního vyžití. Kam v Brně a jeho blízkém okolí vyrazit?


O památky zde není nouze

V moravské metropoli stojí jistě za návštěvu funkcionalistická vila Tugendhat z roku 1929, která je jako jediná památka moderní architektury zapsána v ČR na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dále rozhodně nevynechejte hrad Špilberk, jenž tvoří dominantu Brna.

Neočekávejte zde ovšem klasický prohlídkový okruh. Hrad přebudovaný na pevnost je sídlem muzea, v němž se koná řada zajímavých výstav. Svou tajemnou atmosféru na vás dýchne Kapucínská krypta nacházející se v suterénu Kapucínského kostela. Je totiž pohřebištěm více než 200 lidí, jejichž přirozenou mumifikaci provedl důmyslný systém ventilačních otvorů.

Když se zajímáte o pravěk

Vše o pravěku naleznete v pavilonu Anthropos s nabídkou stálých expozic pravěké archeologie a antropologie, jimiž jsou Morava lovců a sběračů, paleolitické technologie, genetika ve vývoji člověka atd. Pavilon Anthropos je součástí druhé nejstarší muzejní instituce v Čechách, kterou je Moravské zemské muzeum.

Okolí Brna

Pokud vás lákají přírodní krásy nacházející se v blízkosti tohoto města, navštivte větrný mlýn v Kloboukách, vodní nádrž Nové mlýny, skalní hrad ve Štarkově či Akátovou věž v Židlochovicích. Okolí Brna je též protkáno nespočtem turistických tras, které vás dovedou jak za koupáním, tak do vinných sklípků.

Jak je to s bydlením?

Zajímají vás reality v Brně? Co se týká bytů, tak cena za metr čtvereční se pohybuje kolem 71 000 Kč, byt 1+kk o velikosti 36 m² pořídíte zhruba za 2 750 000 Kč, 2+kk o rozloze 54 m² za cca 3 800 000 Kč. Cena realit směrem od centra postupně klesá. Za pronájem garsonky v Brně počítejte s měsíčním nájmem okolo 10 000 Kč.

Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
13. února 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2021 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.