Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak se bydlí v Brně? (PR)

Toto druhé největší město ČR nacházející se v Jihomoravském kraji nabízí pestrý výběr turistických zajímavostí a kulturního vyžití. Kam v Brně a jeho blízkém okolí vyrazit?


O památky zde není nouze

V moravské metropoli stojí jistě za návštěvu funkcionalistická vila Tugendhat z roku 1929, která je jako jediná památka moderní architektury zapsána v ČR na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dále rozhodně nevynechejte hrad Špilberk, jenž tvoří dominantu Brna.

Neočekávejte zde ovšem klasický prohlídkový okruh. Hrad přebudovaný na pevnost je sídlem muzea, v němž se koná řada zajímavých výstav. Svou tajemnou atmosféru na vás dýchne Kapucínská krypta nacházející se v suterénu Kapucínského kostela. Je totiž pohřebištěm více než 200 lidí, jejichž přirozenou mumifikaci provedl důmyslný systém ventilačních otvorů.

Když se zajímáte o pravěk

Vše o pravěku naleznete v pavilonu Anthropos s nabídkou stálých expozic pravěké archeologie a antropologie, jimiž jsou Morava lovců a sběračů, paleolitické technologie, genetika ve vývoji člověka atd. Pavilon Anthropos je součástí druhé nejstarší muzejní instituce v Čechách, kterou je Moravské zemské muzeum.

Okolí Brna

Pokud vás lákají přírodní krásy nacházející se v blízkosti tohoto města, navštivte větrný mlýn v Kloboukách, vodní nádrž Nové mlýny, skalní hrad ve Štarkově či Akátovou věž v Židlochovicích. Okolí Brna je též protkáno nespočtem turistických tras, které vás dovedou jak za koupáním, tak do vinných sklípků.

Jak je to s bydlením?

Zajímají vás reality v Brně? Co se týká bytů, tak cena za metr čtvereční se pohybuje kolem 71 000 Kč, byt 1+kk o velikosti 36 m² pořídíte zhruba za 2 750 000 Kč, 2+kk o rozloze 54 m² za cca 3 800 000 Kč. Cena realit směrem od centra postupně klesá. Za pronájem garsonky v Brně počítejte s měsíčním nájmem okolo 10 000 Kč.Článek je INZERCE, nejde o historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.bejvavalo.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

datum vydání:
13. února 2019
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.