Perkusní zbraně nejsou jen historickou záležitostí (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
První střelné zbraně se používaly zhruba v letech 1820-1880, jednalo se o perkusní zbraně. Svůj název získaly od tzv. perkusního zámku, který úderem na křesavou látku zažehl náplň, tento princip se používá dodnes. Jistěže ne u pistolí, s nimiž bojují naši vojáci v Afghánistánu, ale zejména u zbraní kategorie D.

Do kategorie D patří pistole, na něž nepotřebujete zbrojní průkaz. Osoba, která si chce takovou zbraň pořídit, musí být svéprávná a plnoletá, pak si může vybírat. A že je z čeho.

Ve specializovaných prodejnách narazíte na kousky, nad nimiž zaplesá srdce každého milovníka historie – jako by z oka vypadly někdejším dobovým zbraním.

Objevují se ale i novější modely. Zástupcem těch novějších je například značka CzechGun.

Výborné české perkusní pistole

Pistole CzechGuns jsou výhradně českou záležitostí. Nadšenec do zbraní, Jiří Šejna, kdysi sedl k počítači a navrhl vlastní perkusní pistoli. Nechtěl žádnou napodobit, toužil po něčem originálním, a hlavně použitelném, což tehdy na trhu nebylo. Po třech letech vývoje se začalo dařit, v roce 2017 pak přišla větší investice a dnes se perkusní pistole CzechGun prodávají ve velkém.

V současné době CzechGuns vyrábí dvě řady pistolí – C a D. C je kompaktní, vejde se do kapsy či do kabelky, varianta D patří spíš do koženého pouzdra. Odolnost i kvalita jsou u obou typů srovnatelné.

Dále se rozlišují ještě verze Professional a Basic. Ta základní je výborně použitelná a běžnému člověku postačí. Nadšenci do zbraní možná lépe padne dražší profesionální verze obohacená o další funkce.

Perkusní pistole od českého výrobce CzechGuns pořídíte u specializovaných prodejců. Jedním z nich je e-shop Kentaur. Některé modely CzechGuns tam jsou aktuálně ve slevě a s dárkem v podobě 25 kusů sabotů zdarma. V nabídce však nechybí ani další perkusní zbraně jako brokovnice nebo dvouhlavňová pistole.
Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
22. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.