Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Rekordní počet svateb v jediný den
původně vyšlo: Česká hospodyně 1909, autor neuveden.

O jednom zajímavém americkém rekordu se dozvíte v historickém článku z roku 1909.


Americký svatební den.

Americká chuť ke svatbě postavila uplynulého roku velkolepý rekord.

Od vzniku Unie neuzavřelo ještě nikdy tolik milujících párků manželství jako minulého roku o významném dni zvaném Thanksgiving day.

Od 70letého starce až k nejmladší nevěstě všichni zdáli se zvolit jen ten jediný den k svatbě.

V Chicagu civilní úřad i kněží sotva stačili čilé poptávce a když v pozdní večerní hodině bylo žehnání ukončeno, neméně než tisíc párů bylo oddáno.

Z Louisvilu, z Baltimore, z Pittsburgu, z Cincinnati a jiných a jiných měst přicházela táž zvěst o nebývalé cifře uzavřených sňatků.

V St. Louis dal si nějaký statistik práci a zaznamenal všecky okolnosti, jež sňatky doprovázely a oznámil je: Sňatků uzavřeno 240, zapýření při civilních sňatcích 232, záchvatů smíchu 1487, unylých pohledů 1157.původ historického článku:
Česká hospodyně 1909, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
18. ledna 2019Debata k článku 'Rekordní počet svateb v jediný den'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.