Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jaké bylo Německo v době, než Adolf Hitler zcela převzal moc?

původně vyšlo: Moravský illustrovaný zpravodaj 1931, autor neuveden.
Historický článek z roku 1931 vám ukáže, jaká nálada vládla v meziválečném Německu v době, než byl Adolf Hitler jmenován říšským kancléřem a převzal moc.


Jaké Německo vlastně je.

Není možno tvrditi to paušálně, ale velká část Němců žije stále duchem odvety.

Extremní živly působí současné německé vládě, která hledá pomoc v hospodářské tísni za hranicemi, jen potíže. Vypiatý nacionalismus hitlerovců není zárukou klidného vývoje poměrů v Německu.

Na první neděli v září pořádali hitlerovci velikou manifestaci v Thüringenu. Na hořejším obrázku vůdce vyznavačů hákového kříže Adolf Hitler přehlíží úderné roty svých stoupenců, vpravo jsou malí »křižáci« v uniformě.

Je smutným zjevem, že i mládež je vychovávána politicky ve velkoněmeckém duchu jako před válkou, což se může opět státi Německu osudným.zdroj historického článku:
Moravský illustrovaný zpravodaj 1931, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
17. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Jaké bylo Německo v době, než Adolf Hitler zcela převzal moc?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: