Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak se v Rusku slavilo výročí založení Petrohradu

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.
Výročí založení města je vždy velká událost. Článek z roku 1903 vám přiblíží, jak v Rusku za účasti samotného cara Mikoláše II. probíhala oslava 200 let od založení Petrohradu.


Jubilejní slavnosti města Petrohradu.

Jubilejní slavnosti Petrohradské — oslava dvoustoleté památky založení města — přinesly hlavnímu městu ruské říše v dar nový podnik obecně užitečný a prospěšný.

Vystavěn totiž a ke dnům těm dokončen veliký nový kamenný most přes Něvu, řečený Troický, podle kláštera, vedle něhož se nachází, a odevzdán veřejné dopravě.

Sám car účastnil se vysvěcení mostu jený s branou zavírající most. Car stiskl knoflík — brána se rázem rozevřela — most byl volný.

Velký obraz náš zachycuje významný ten okamžik.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
11. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Jak se v Rusku slavilo výročí založení Petrohradu'Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: