Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jaký byl první obrněný automobil naší armády?

původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.
Jaké výkony dokázal podávat první obrněný automobil ve službách naší armády za dob Rakousko-Uherska? S tím vás seznámí historický článek z roku 1905.


Pancéřový automobil v rakouské armádě.

Také rakouská armáda — k malé ovšem radosti poplatníků počíná se horlivě všímati všech novodobých vymožeností na poli techniky i praktického jich využitkování pro své potřeby.

Tak zavádí právě nyní řadu pancéřových automobilů s dobře utajeným a neproniklým pláštěm ocelovým hájených děly rychlopalebními uvnitř.

Automobil ten vyvíjí rychlost až 50 km. za hodinu a béře lehce stoupání až 65° a podobá se tak strašlivé pohádkovité obludě živoucí, která chrlí smrtonosný náboj na vše strany, sama jsouc docela nezničitelna.

Podle toho bude míti veliký význam ve válce příští. Dva obrázky naše dostatečně věc illustrují.zdroj historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
8. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Jaký byl první obrněný automobil naší armády?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: