Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak se bourá stará Praha

původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.
Stará zástavba měst občas musí ustoupit nové výstavbě. Jak to kdysi probíhalo v Praze, to vám prozradí článek z roku 1905.


Z assanace pražské.

Krok za krokem béře se ku předu přes hromady ssutin a rumiště assanace pražská.

Za ní vyvstávají nové skvěle vybudované a zdravé činžáky moderní. Malebnost pražského Josefova ovšem mizí naprosto a navždy — ale vyšší mocnosti zde vládnou a nepřipouštějí námitek.

Ostatně to židovské obyvatelstvo Josefova dávno se vystěhovalo odtud do nádherných paláců na Příkopy a do předních čtvrtí pražských ...

Na obraze vidíme veliký starobylý dům pražský, nároží ulice Kaprovy a Úzké, který právě také béře za své pod motykou a lopatou a mluví za desítky a sta sobě podobných, které rovněž neušly svému osudu.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
3. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Jak se bourá stará Praha


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: