Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak se bourá stará Praha

původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.
Stará zástavba měst občas musí ustoupit nové výstavbě. Jak to kdysi probíhalo v Praze, to vám prozradí článek z roku 1905.


Z assanace pražské.

Krok za krokem béře se ku předu přes hromady ssutin a rumiště assanace pražská.

Za ní vyvstávají nové skvěle vybudované a zdravé činžáky moderní. Malebnost pražského Josefova ovšem mizí naprosto a navždy — ale vyšší mocnosti zde vládnou a nepřipouštějí námitek.

Ostatně to židovské obyvatelstvo Josefova dávno se vystěhovalo odtud do nádherných paláců na Příkopy a do předních čtvrtí pražských ...

Na obraze vidíme veliký starobylý dům pražský, nároží ulice Kaprovy a Úzké, který právě také béře za své pod motykou a lopatou a mluví za desítky a sta sobě podobných, které rovněž neušly svému osudu.zdroj historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
3. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Jak se bourá stará Praha'


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: