Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Žena s nejútlejším pasem na světě

původně vyšlo: Světozor 1909, autor neuveden.
Dámská móda přináší nejrůznější trendy a často se i opakuje. Chvíli je v módě mimořádně úzký pas, chvíli zase kypré ženské tvary. Jednu mimořádnou ženu z doby, kdy končila móda korzetů a extrémně štíhlých pasů vám představí článek z roku 1909.


Děvče-vosa.

Znáte přece rozkošnou veselohru Paillero-novu ,,Myška“, v níž naše paní Benoniová slavila tolikeré triumfy?

Ubohá ,,myška“ kdysi přišla do úzkých, když ve společnosti hádáno se o je jím pasu — ale k úžasu všech dam měřila délka jejího pasu přibližně asi tolik, kolik u jiných délka — podvazku.

Podobnou útlostí přímo vosí honosí se pařížská herečka madame Polaire, jinak dámička velice výstřední a temperamentní, pravý miláček obecenstva.

Na štěstí pro dámy moderní snaha emancipační i sama královna Moda vypověděla nesmiřitelnou válku všem šněrovačkám, a tak útlý pás náleží už k zastaralým pojmům krásy, aspoň u těch ,»silnějších“.zdroj historického článku:
Světozor 1909, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
2. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Žena s nejútlejším pasem na světě'Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: