Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Zázračná tříletá klavíristka - jaký jí čeká osud?

původně vyšlo: Světozor 1909, autor neuveden.
Malé dítě, zázračně zvládající i ty nejnáročnější klavírní skladby. Je to ale pro samotné dítě a jeho rodiče skutečně darem, nebo spíš prokletím? I nad tím se zamýšlí článek z roku 1909.


Tříleté zázračné dítě hudební.

Snad aspoň nyní prohlásí starý Ben Akiba bankrot svého věčně negativního tvrzení, že všecko tady už bylo — ,,dokonalý“ tříletý pianista přece snad dosud se nevyskytl.

Zázračná dívčina ta, Pilar Osorio, jest dítětem španělského lékaře sídlícího v Charlottenburku u Berlína, nevlastní sestra rovněž už proslulé devítileté virtuosky jménem Pepita Arriola.

O notách nemá snad malá virtuoska ovšem ani zdání, ale hraje prý už nejtěžší kusy — Haydna, Mendelssohna a dokonce i Beethovena má na repertoiru jako starý umělec.

Ale právě osud takovýchto stvořeníček bývá nejbolestnější — aspoň pravého mládí nemají žádného — heslo rodičů bývá v takovém případě vždy: jen jimi hodně vydělávati a udržovati je na jich ,výši‘ neustálým cvičením, ba dřením.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1909, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
2. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Zázračná tříletá klavíristka - jaký jí čeká osud?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: