Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Zázračná tříletá klavíristka - jaký jí čeká osud?

původně vyšlo: Světozor 1909, autor neuveden.
Malé dítě, zázračně zvládající i ty nejnáročnější klavírní skladby. Je to ale pro samotné dítě a jeho rodiče skutečně darem, nebo spíš prokletím? I nad tím se zamýšlí článek z roku 1909.


Tříleté zázračné dítě hudební.

Snad aspoň nyní prohlásí starý Ben Akiba bankrot svého věčně negativního tvrzení, že všecko tady už bylo — ,,dokonalý“ tříletý pianista přece snad dosud se nevyskytl.

Zázračná dívčina ta, Pilar Osorio, jest dítětem španělského lékaře sídlícího v Charlottenburku u Berlína, nevlastní sestra rovněž už proslulé devítileté virtuosky jménem Pepita Arriola.

O notách nemá snad malá virtuoska ovšem ani zdání, ale hraje prý už nejtěžší kusy — Haydna, Mendelssohna a dokonce i Beethovena má na repertoiru jako starý umělec.

Ale právě osud takovýchto stvořeníček bývá nejbolestnější — aspoň pravého mládí nemají žádného — heslo rodičů bývá v takovém případě vždy: jen jimi hodně vydělávati a udržovati je na jich ,výši‘ neustálým cvičením, ba dřením.zdroj historického článku:
Světozor 1909, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
2. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Zázračná tříletá klavíristka - jaký jí čeká osud?'Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: