Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak budou vypadat námořní lodě budoucnosti?
původně vyšlo: Epocha 1907, autor —a.

Rychlost, pohodlí cestujících i efektivita. Jak dokáže článek z roku 1907, tak tato témata zajímala konstruktéry velkých lodí už v dobách velkých zaoceánských parníků.


Okeanský parník budoucnosti.

V Americe se objevil projekt, budovati transatlantické parníky nikoli jednoduché, jak se dosud všeobecně děje, nýbrž složené ze tří lodí, jež by byly postaveny blízko vedle sebe a spojeny nad vodou v jediný obrovský parník.

Tímto spojením by se as úplně zamezilo nepříjemné kymácení dnešních i sebe větších lodí, a dodala by se tomuto novému typu mnohem větší rychlost jízdy.

Jak by taková složená loď vypadala, patrno z obrázků.původ historického článku:
Epocha 1907, autor —a.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
1. ledna 2019Debata k článku 'Jak budou vypadat námořní lodě budoucnosti?'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.