Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak budou vypadat námořní lodě budoucnosti?

původně vyšlo: Epocha 1907, autor —a.
Rychlost, pohodlí cestujících i efektivita. Jak dokáže článek z roku 1907, tak tato témata zajímala konstruktéry velkých lodí už v dobách velkých zaoceánských parníků.


Okeanský parník budoucnosti.

V Americe se objevil projekt, budovati transatlantické parníky nikoli jednoduché, jak se dosud všeobecně děje, nýbrž složené ze tří lodí, jež by byly postaveny blízko vedle sebe a spojeny nad vodou v jediný obrovský parník.

Tímto spojením by se as úplně zamezilo nepříjemné kymácení dnešních i sebe větších lodí, a dodala by se tomuto novému typu mnohem větší rychlost jízdy.

Jak by taková složená loď vypadala, patrno z obrázků.zdroj historického článku:
Epocha 1907, autor —a.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
1. ledna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Jak budou vypadat námořní lodě budoucnosti?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: