Vybíráte interiérové dveře? Poradíme, podle čeho se orientovat v nabídce a zvolit ty správné (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Dveře tvoří významnou část každého interiéru. Zabírají poměrně hodně místa a kromě praktické funkce dotváří i celkový design pokoje. Z těchto důvodů je patrné, že výběru toho správného typu bychom měli věnovat důkladnou pozornost. Setkat se můžeme s různými variantami, které se vzájemně liší použitým materiálem a vlastnostmi. Celý tento proces vám může usnadnit právě tento článek plný praktických rad a tipů. Tak se pusťte do čtení a přijměte výzvu v podobě výběru nových interiérových dveří.

Správné rozměry

U již postavených domů, kde plánujeme rekonstrukci či výměnu dveří, se snažíme respektovat již hotové stavební otvory. Ve většině případů jsou totiž rozměry standardní, a nemusíme se tak potýkat se složitou úpravou. Jindy ale musí přijít na řadu technik, který doporučí nejdříve vhodné upravení stavebního řešení a poté přidá i radu ohledně správných rozměrů dveří. Musíte počítat také se zárubní, jež ke dveřím neodmyslitelně patří. Nejčastěji používaným typem je obložková zárubeň, která vyžaduje správné připravení stavebního řešení tak, aby do sebe všechno dokonale zapadalo. Jde o často používaný typ díky výhodám, jež spočívají v ochraně stavebního otvoru, i esteticky příjemnému vzhledu.

Výběr na základě místnosti

Výběr konkrétního modelu dveří se odvíjí také podle toho, kam budou umístěny. Specifické jsou například dveře do koupelny, které musí nabízet dostatečné větrání pro eliminaci vzniku plísní. K tomu slouží nejrůznější mřížky, otvory či proříznutí za účelem ventilace. Povrchová úprava u těchto dveří musí být odolnější proti působení vlhkosti.

Dveře do pracovny mají za úkol zase dobře izolovat zvuky a případný hluk. Dveře vedoucí do chodby mohou být prosklené, aby dovnitř proudila trocha světla. Naopak v případě ložnice toužíme po soukromí, takže je lepší volit klasickou plnou variantu.

Pokud máte dům spojený s garáží, možná potřebujete vybrat dveře pro ohraničení tohoto prostoru. V tomto případě je dobré sáhnout po bezpečnostní variantě odolné proti požáru i případnému vniknutí zlodějů.

Je tedy jasné, že při výběru dveří do každé místnosti postupujeme trochu jinak a zajímají nás rozdílné parametry.

Podle vlastností materiálu

Zajímat by nás rozhodně měl i použitý materiál. Kvalitní interiérové dveře jsou vždy vyrobeny z co možná nejlepší varianty daného materiálu. Je ale lepší seznámit se s tím, co můžeme od jednotlivých druhů očekávat. Největší odolnost a životnost mají dveře z masivu. Jde o výborný přírodní materiál, který se těší popularitě již mnoho let. Pokojové dveře Erkado jsou konkrétně vyráběny z masivního borového dřeva s efektním přirozeným vzhledem.

Další variantou jsou celoskleněné dveře, kde hlavní výplň tvoří bezpečnostní sklo. To může být čiré nebo matné, což záleží na místě použití. Výhodou této varianty je fakt, že vypadá velmi stylově a propouští dovnitř cenné světlo.

Pro výrobu interiérových dveří se dále používá voština a podobné materiály na bázi dřeva. Takové typy se hodí pro použití s menším namáháním materiálu. Setkat se můžeme s rozdílnými povrchovými úpravami, které se dále starají o úpravu vlastností.


Povrchová úprava

Právě povrchová úprava dotváří celkový vzhled a doplňuje funkční vlastnosti dveří. Hodně oblíbenou variantou jsou například lakované dveře, kdy jako příklad poslouží bílé lakované dveře Erkado. Tento druh poskytuje dobrou odolnost a užitné vlastnosti pro použití v rámci interiéru. Další variantou jsou foliované dveře, které jsou levné a hodí se pro použití bez předpokladu většího zatížení.

Zlatou střední cestou a ideální možností pro použití v domácnosti jsou laminátové dveře. Na první pohled vypadají jako dřevěné a jistě potěší i jejich snadná údržba. Rozlišovat je můžeme dále na střednětlaký a vysokotlaký laminát. Dražší variantou jsou potom dýhované dveře, kdy jde o potažení tenkou dřevěnou vrstvou. A jak již bylo zmíněno u materiálů, vybrat si můžete i masivní dveře, které jsou sice nejdražší, ale zato působí luxusním dojmem a zaujmou výbornými vlastnostmi.

Zkombinujte všechny potřebné parametry a levně nakupte na internetu

Když se vám podaří vhodně zkombinovat všechny potřebné parametry, získáte výsledné dveře, které perfektně padnou zrovna do vašeho interiéru. Nakoupit je můžete přímo na internetu, kdy kompletní nabídku uvidíte klidně i rovnou u výrobce. Máte tak jistotou vysoké kvality a často se můžete trefit do velmi zajímavých cenových nabídek. Zařizování nových dveří tak ještě nikdy nebylo jednodušší.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
30. listopadu 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.