Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jízda na koni po ledu? Pro švédské vojáky nutnost!

původně vyšlo: Světozor 1908, autor neuveden.
Správný voják si musí umět poradit za každé situace. A pokud jste švédský voják, tak vás nesmí zastavit ani zamrzlá řeka nebo jezero! Více v článku z roku 1908.


Útok vojska švédského na ledě.

Také na severu evropském pracují horlivě, aby v případné veliké srážce evropských mocností nemusili zůstati pouhými diváky ; Švédsko sice svojí polohou nestojí nikomu v cestě, ale jak historie učí, prožilo více válek nežli leckterý stát evropský v samém ohništi válečném.

Armáda švédská má býti podle usnesení komor do 12 let zcela nově organisována. Každý Švéd od 21 do 40 roku svého jest povinen zbraní ; služební doba — 8 let v první výzvě, „beväringn“, 4 léta ve druhé výzvě a 8 let v zemské obraně.

Švédsko může do války postaviti armádu 340.831 mužů a 175.000 mužů zemské obrany, na moři pak má celkem 75 plavidel.

Jízdy má armáda v míru pouze asi 7000 mužů, kteří však oproti státům jiným mají výcvik takový, že se mohou pohybovati výborně ve sněhu i po ledě, jak náš obraz ukazuje.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1908, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
26. listopadu 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Jízda na koni po ledu? Pro švédské vojáky nutnost!


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: