Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Automobilové ústřižkové závody, které pořádal hrabě Schönborn

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.
Velký příznivce motorismu hrabě Karel Schönborn pořádal u svého zámku zajímavý a dnes už zapomenutý druh automobilových závodů. Blíže vám jej přiblíží náš článek z roku 1903.


Ústřižkové závody automobilů.

Předseda rakouského klubu automobilů, hrabě Karel Schönborn, sezval na svůj zámek Schönborn-Malbbern v Dolních Rakousích, řadu šlechticů k závodům tak zvaným ústřižkovým, při nichž jezdci jedou ve značné vzdálenosti za prvním, jenž trousí občas ústřižky papíru na označeni cesty.

Druhdy užíváno k jízdě koní, tyto závody měly se konati automobily, jichž sjelo se sem více než celý tucet.

Úlohu vůdce — »fuchse« převzal ovšem sám hostitel a předejel účastníky, znamenaje cestu ústřižky papíru a vápnem. Závodu účastnily se automobily nejrůznějších systémů; celkem urazily za hodinu 26 kilometrů nejneschůdnější cestou a dojely všecky šťastně k »halali«.

Na obrázku vidíme celou společnost u cíle cesty, označené papírem a vápnem. Zpáteční cesta nastoupena povozy, které ovšem ani z daleka nedosáhly výkonu tak skvělého jako automobil.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
12. listopadu 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Automobilové ústřižkové závody, které pořádal hrabě Schönborn


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: