Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Automobilové ústřižkové závody, které pořádal hrabě Schönborn
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

Velký příznivce motorismu hrabě Karel Schönborn pořádal u svého zámku zajímavý a dnes už zapomenutý druh automobilových závodů. Blíže vám jej přiblíží náš článek z roku 1903.


Ústřižkové závody automobilů.

Předseda rakouského klubu automobilů, hrabě Karel Schönborn, sezval na svůj zámek Schönborn-Malbbern v Dolních Rakousích, řadu šlechticů k závodům tak zvaným ústřižkovým, při nichž jezdci jedou ve značné vzdálenosti za prvním, jenž trousí občas ústřižky papíru na označeni cesty.

Druhdy užíváno k jízdě koní, tyto závody měly se konati automobily, jichž sjelo se sem více než celý tucet.

Úlohu vůdce — »fuchse« převzal ovšem sám hostitel a předejel účastníky, znamenaje cestu ústřižky papíru a vápnem. Závodu účastnily se automobily nejrůznějších systémů; celkem urazily za hodinu 26 kilometrů nejneschůdnější cestou a dojely všecky šťastně k »halali«.

Na obrázku vidíme celou společnost u cíle cesty, označené papírem a vápnem. Zpáteční cesta nastoupena povozy, které ovšem ani z daleka nedosáhly výkonu tak skvělého jako automobil.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
12. listopadu 2018Debata k článku 'Automobilové ústřižkové závody, které pořádal hrabě Schönborn'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.