Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Vojenské cvičení naší armády na lyžích
původně vyšlo: Besedy lidu 1901, autor neuveden.

Dnes jsou lyže především sportovním náčiním, ale mají samozřejmě i jiné možnosti využití. Článek z roku 1901 vám přiblíží, jak v zimě na sněhu začala lyže používat armáda.


Cvičení rakouských vojáků na lyžích.

Lyže neboli ski dostaly se k nám ze severu a rychle se ujaly i v našem pásmu jakožto jeden z nejrychlejších prostředků na hlubokém, hustém sněhu, kdež možno pomocí jich stačiti téměř železničnímu vlaku.

Vojensky bylo dávno již lyží užito na Rusi a nejnověji v Rakousku i v Německu.

Lyže poskytují znamenité služby při vojenském zpravodajství i jako náhrada za lehkou jízdu v zimě, a konáno již polní cvičení zvláštních vojenských oddílů, jak i náš obrázek na místě fotograficky zachycený nám ukazuje.původ historického článku:
Besedy lidu 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
3. listopadu 2018Debata k článku 'Vojenské cvičení naší armády na lyžích'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.