Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Novinka pražské pošty - nová motorová tříkolka pro pošťáky

původně vyšlo: Svěrozor 1905, autor neuveden.
Stížnosti na pomalé fungování pošty jsou asi tak staré, jako pošta sama. Článek z roku 1905 vám přiblíží novinku, která měla zrychlit fungování pošty v Praze a usnadnit namáhavou práci poštovním zaměstnancům.


Novinka v pražském poštovnictví.

Pozoruhodná novinka, jinde už ovšem dávno osvědčená a přijatá, zavedena i v poštovnictví pražském — aspoň na zkoušku.

Jest to nový způsob dopravování poštovních schránek s dopisy na poštu a prázdných zase na stanoviště, a to nej již jako dosavade koňským vozíkem, ale pohonem motorovým, zvláště účelně k tomu sestrojeným.

A tak zdá se, že moderní automobil zatlačí koňskou sílu ponenáhlu úplně!zdroj historického článku:
Svěrozor 1905, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
26. října 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Novinka pražské pošty - nová motorová tříkolka pro pošťáky'


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: