Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Tragická chyba, která způsobila zkázu francouzské ponorky
původně vyšlo: Světozor 1906, autor neuveden.

Malá nepozornost někdy může způsobit velké problémy. Jak vám popíše článek z roku 1906, tak tím nejhorším možným způsobem se s tím seznámila posádka jedné francouzské ponorky.


Francouzský podmořský válečný člun „Lutin“

Velké vzrušení způsobila před nedávnem zvěst o katastrofě francouzské podmořské válečné lodice „Lutin", jež při cvičení u města Biserty na severoafrickém pobřeží tuniském i s celým mužstvem vzala za své.

Důstojník s několika vojíny uvnitř lodice zhynuli strašnou smrtí a příčinou toho byl drobný kamének, který dostal se do uzavírací sklopky.původ historického článku:
Světozor 1906, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
25. října 2018Debata k článku 'Tragická chyba, která způsobila zkázu francouzské ponorky'

Fotoarchiv

retro fotografieVšechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.